Podstawowe wyposażenie samochodu- jakie narzędzia powinniśmy mieć w aucie?

Kiedy będziesz w drodze może zdarzyć się, że Twój samochód się zepsuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Co wtedy zrobisz? Na szczęście, nie musisz być mechanikiem, aby zapewnić sobie większe szanse na dotarcie do domu lub do najbliższego warsztatu. To wszystko dzięki małemu zestawowi niezbędnych narzędzi i wyposażeniu, które w razie nagłego zdarzenia pomogą zwiększyć Twoje szanse na zmierzenie się z daną sytuacją.

Ta krótka lista przedmiotów obejmuje niektóre z najbardziej funkcjonalnych i przydatnych narzędzi, które powinniśmy mieć w aucie, a których użycie wymaga minimalnej wiedzy mechanicznej.

Zestaw nasadek i śrubokrętów

Nawet w najnowocześniejszych samochodach, czasami coś się poluzuje, czy to z powodu wibracji, wieku, czy z innych powodów. Często proste dokręcenie tego, co się poluzowało, rozwiązuje problem. Może to być szczególnie pomocne w przypadku poluzowanego zacisku akumulatora, zsuniętej opaski węża lub innych prostych i oczywistych problemów pod maską.

Kup zestaw z wieloma rozmiarami nasadek i końcówek śrubokrętów, aby uzyskać jak największą elastyczność, i upewnij się, że zapoznałeś się z ich rozmieszczeniem przed schowaniem pudełka do bagażnika.

Taśma klejąca

To narzędzie przydaje się zawsze. Może to zabrzmieć zbyt prosto, ale taśma klejąca może naprawić (chwilowo) niezliczoną ilość problemów. Od uszkodzonej karoserii po stłuczce po tymczasowe naprawy awaryjne węży i innych części, taśma może naprawić Twój samochód na tyle długo, byś mógł dojechać do warsztatu i nie utknął w martwym punkcie. Upewnij się, że kupiłeś taśmę wysokiej jakości, ponieważ droższe rzeczy trzymają się lepiej i w szerszym zakresie temperatur i sytuacji, warto zaopatrzyć się także w jakiś odtłuszczacz, gdyż taśma na brudnym miejscu może się nie przylepić.

Kable rozruchowe

Niedziałający akumulator jest frustrujący, niezależnie od przyczyny. To prosty element wyposażenia, a jednak jego awaria może całkowicie unieruchomić samochód. Nawet jeśli sam akumulator nie jest już w stanie utrzymać ładunku, zestaw kabli może sprawić, że będziesz mógł wrócić na drogę i dotrzeć do najbliższego sklepu z częściami zamiennymi. Wybieraj kable o dużej wytrzymałości, z trwałymi, wysokiej jakości zaciskami sprężynowymi na każdym końcu, a nie mniejsze, tańsze. Odpowiedni zestaw kabli rozruchowych jest bardziej użyteczny i będzie działał w szerszym zakresie samochodów osobowych i ciężarowych. To absolutny niezbędnik listy narzędzi, których powinniśmy wozić w samochodzie, szczególnie zimą.

Uszczelniacz do opon

Wiele samochodów wyposażonych jest w opony zapasowe, ale czy Twoja opona zapasowa jest nadal napompowana? Czy jest napompowana do właściwego ciśnienia? Co zrobić, gdy opona zapasowa ulegnie awarii? Wszystkie te problemy można ograniczyć lub wyeliminować, jeśli zawsze będziesz mieć przy sobie puszkę z uszczelniaczem do opon. Każda marka ma swoją własną, specyficzną instrukcję, ale podstawy są takie same: należy podłączyć puszkę do trzpienia zaworu opony i pozwolić, aby substancja znajdująca się w puszce wzięła się do pracy, znajdując nieszczelność opony i napełniając ją ciśnieniem wystarczającym do tego, abyś mógł dojechać do najbliższego wulkanizatora.

Latarka

Miło jest myśleć, że wszystkie kłopoty na drodze zdarzają się w jasny, słoneczny dzień, ale co, jeśli nasze auto odmówi posłuszeństwa w środku nocy? Twój smartfon może pomóc Ci dostać się z łóżka do łazienki, ale jeśli będziesz potrzebował dokonać nocnych napraw lub tych w mniej widocznych miejscach, będziesz potrzebował latarki. Znajdź model, który ma magnes z boku, aby łatwiej było jej używać bez użycia rąk. Pamiętaj o regularnej wymianie baterii i miej w samochodzie komplet zapasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *