Jak przewozić lodówkę? Czy lodówkę można przewozić na leżąco?

Przetransportowanie lodówki nie jest zupełnie prostym zadaniem. Do takiego procesu, należy wcześniej dobrze przygotować sprzęt AGD, by nie uległ uszkodzeniu oraz został przekazany do finalnego miejsca, w stanie nieuszkodzonym. Ważne jest zachowanie wyjątkowej ostrożności w trakcie przenoszenie oraz przewożenia lodówki.

Jak przewozić lodówkę – przygotowanie do przewozu

Lodówka, choćby opróżniona, jest dosyć ciężka, więc jej przeniesienie do przewozu również jest trudne. Należy pamiętać, aby nie dotykać wystających części sprzętu, na przykład skraplacza. Wprost przeciwnie, należy niezwykle powoli trzymać tylko za pokrywę. Odpowiednio byłoby wynosić lodówkę w pionie, nie jest to natomiast do końca realne. Optymalne odchylenie to 75 stopni. Należałoby pamiętać o tymże, aby znosić lodówkę tylną częścią skierowaną do schodów. Zwłaszcza istotne, natomiast wręcz najistotniejsze jest również to, aby pamiętać o wcześniejszym rozmrożeniu oraz wysuszeniu lodówki oraz zamrażarki, przynajmniej na dzień przed przeprowadzką. Można również wyczyścić wnętrze konkretnego sprzętu, aby zapobiec rozprzestrzeniania się charakterystycznego zapachu. Drzwiczki rozmrożonej oraz oczyszczonej lodówki należy zamknąć oraz ochronić przed otworzeniem się w trakcie przewozu. Należałoby zastosować w tymże celu specjalną taśmę klejącą, jaka po odklejeniu nie zostawia śladów na zabezpieczonej przestrzeni.

Jak nie zniszczyć lodówki podczas przewozu?

Co zrobić, aby przewożenie lodówki na boku skończyło się sukcesem? Należy przestrzegać przytoczonych wysoce zasad działania, zainwestować w styropian, folię bąbelkową i pozostałe środki zabezpieczeń, jakie pomogą Ci przetransportować urządzenie w całkowitym stanie na miejsce docelowe. Nie bez znaczenia jest także na przykład sposób znoszenia sprzętu ze schodów. Silniejsza osoba winna iść przodem (to ona nosi najwięcej kilogramów, nadaje tempo całej „akcji”) oraz wziąć za tak nazywaną kryzę, inaczej specjalną podstawkę o wspartej strukturze. Przewóz lodówki najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej w tymże spółce transportowej. Przede wszystkim taka spółka zapewni załadunek oraz wyładunek lodówki, natomiast wielokrotnie także jej zniesienie oraz wniesienie, co będzie znacznym udogodnieniem. Po drugie przewoźnicy wykonujący przewóz produktów takich jak sprzęt AGD dysponują odpowiednio dużymi samochodami, zatem bez kłopotu mieszczą na nich lodówki oraz tym podobne urządzenia. Dysponują także przydatnymi systemami mocowania, dzięki czemu mogą zapewnić pewny transport, natomiast również wielokrotnie proponują także rzeczywiście niedrogi przewóz – zwłaszcza w wypadku tzw. doładunku.

Czy lodówkę można przewozić na leżąco?

Przewożenie lodówki na płasko jest możliwe, chociaż dosyć ryzykowane. Wiąże się to z opcją przedostania się oleju sprężarkowego do instalacji chłodzącej. W związku z tymże transport lodówki na płasko tyłem nie ma możliwości. Jednak przodem może wywołać zagłębienia. Więc w takiej sytuacji sprzęt przewozi się bokiem. Po przewozie oraz wniesieniu lodówki na miejsce, postaw ją prosto na parę godzin, natomiast następnie podłącz, niezależnie czy sprzęt jest nowy, lub był już wykorzystywany.

O czym musisz pamiętać, organizując przewóz lodówki?

Chłodziarki wielokrotnie powodują kłopoty podczas przenoszenia oraz przewożenia, bowiem przeważnie mają ogromne rozmiary oraz sporo ważą. Więc – gdy nie chcesz zatrudniać specjalistycznej spółki, natomiast czeka Cię przewóz lodówki – poproś o pomoc kogoś, kto wraz z Tobą ją podniesie i położy w pojeździe. Będzie to dużym wyzwaniem, szczególnie kiedy posiadany przez nas typ lodówki jest wysoki. Przygotowując przewożenie lodówki na leżąco we własnym pojeździe, sprawdź dobrze, czy sprzęt na pewno się do niego zmieści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *