Co zabrać do jedzenia na długą podróż samochodem?

Lubimy podróżować. Najlepiej własnym pojazdem. Nasz samochód możemy potraktować jako nasze mieszkanie w wersji mini. Trzeba tylko dobrze się przygotować do długiej podróży samochodem.

Podczas długiej podróży samochodem z pewnością zgłodniejemy i będziemy chcieli coś przekąsić. Co najlepiej sprawdzi się w samochodzie podczas podróży?

Na pewno potrzebna będzie lodówka samochodowa. Zaopatrzeni w ten jakże pożyteczny przedmiot łatwiej będzie zaplanować jakie produkty zabierzemy w długą podróż samochodem. Nie trzeba się bowiem ograniczać do żywności suchej – świeże owoce, warzywa czy wędliny będą zabezpieczone jak w domowej lodówce. Nie musimy zatem być skazani na korzystanie z przydrożnych barów czy popularnych sieci fast food.

Przygotujmy jak najwięcej przed wyjazdem.

Długa podróż samochodem może być prawdziwą przyjemnością pod warunkiem, że zadbamy nie tylko o wygodę siedzenia lecz również możliwie najwygodniejszą formę jedzenia w trasie. Najbardziej praktyczne zawsze będą kanapki. Zgrabnie zmontowana bułeczka bez problemu zmieści większość naszych ulubionych składników. W drodze dobrze sprawdzają się kanapki z ulubioną wędliną, żółtym serem urozmaicone listkiem sałaty, plasterkiem pomidora lub ogórka. Nie zabieramy kanapek z dużą ilością sosów – po pierwsze mogłoby się to skończyć pobrudzeniem ubrania albo co gorsza – tapicerki. Mało jest raczej kierowców, którzy w takiej sytuacji byliby zadowoleni. Po drugie w podróży nasz układ pokarmowy funkcjonuje nieco inaczej, źle dobrane jedzenie narazić może na niezaplanowane postoje. W długiej podróży samochodem sprawdzają się zamykane plastikowe pojemniki. Łatwo i wygodnie w dowolnej chwili skorzystamy z pokrajanych wcześniej w domu owoców czy warzyw.

Jedzenie w drodze, szczególnie podczas długiej podróży samochodem nierzadko jest utrudnione, a to z powodu ograniczonej przestrzeni, a to ze względu na gwałtowne często nieprzewidziane manewry toteż prowiant należy przygotować w takiej formie, aby ani nam ani naszym współpasażerom nie sprawiać dyskomfortu. Nie zabierajmy zatem kłopotliwych w takich warunkach produktów. Szczególnie aromatyczne wędliny mimo, że bardzo je lubimy nie muszą zachwycać innych. Podobnie soczyste sałatki z uwagi na swą konsystencję nie są ani praktyczne do spożywania w pojeździe ani bezpieczne dla garderoby i wnętrza samochodu. Nie oznacza to, że musimy kategorycznie zrezygnować z ulubionych smakołyków. Planując długą podróż samochodem zapewne zaplanujemy również przerwy na postoju. Przy drogach jest bardzo dużo miejsc gdzie można usiąść i wygodnie spożyć to co wcześniej przygotowaliśmy.

O czym jeszcze pamiętać?

Myśląc o tym co zabrać na długą podróż samochodem nie zapomnijmy, żeby nie tylko zaopatrzyć się w jedzenie ale także w coś do picia. Tu również istotne będzie praktyczne podejście. Weźmy pod uwagę nieco inne warunki, a więc zabierzmy takie napoje, które nie będą dla nas kłopotliwe i dopasujmy je do tego co zamierzamy spożywać podczas długiej podróży samochodem. Z pewnością niewskazane są słodkie, gazowane napoje. Zawierają zazwyczaj sporo sztucznych dodatków, a poza tym nie nawodnią odpowiednio organizmu. W długiej podróży  samochodem nie zawsze mamy możliwość skorzystania z toalety więc raczej należałoby unikać napojów moczopędnych takich jak kawa czy piwo (nawet bezalkoholowe) . Zawsze w podróży sprawdzi się w woda. W każdej chwili możemy skorzystać z zakręcanej butelki nie narażają siebie i innych na pobrudzenie. Na rynku dostępne są bardzo praktyczne i wygodne zamykane kubki termiczne, które doskonale sprawdzają się podczas długiej podróży samochodem, utrzymują temperaturę więc można skorzystać również z gorącego napoju.

Wybierając się w długą podróż samochodem zabierzmy nawilżone chusteczki i plastikowe torebki bo z pewnością się przydadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *