Bezpieczeństwo przede wszystkim- czyli jaki kask motocyklowy wybrać?

Każdy, kto zaczyna własną przygodę z motocyklami, staje przed doborem kasku motocyklowego, jaki, jako jedyne akcesorium, jest niezbędnym zaopatrzeniem motocyklisty. Na co zwrócić wyjątkową uwagę w takiej sytuacji? Na bezpieczeństwie nie winno się oszczędzać, natomiast szczególnie gdy chodzi o ochronę tego co najważniejsze, a zatem głowy. Natomiast będąc młodym motocyklistą, ciężko wielokrotnie bezpośrednio stwierdzić, co w motocyklach interesuje szczególnie. Więc dobór pierwszego kasku, może wykazać się trudnym zadaniem. Zatem, koniecznie musimy wiedzieć jakie obecnie mamy rodzaje kasków motocyklowych i na który spośród nich warto się zdecydować.

Jaki kask motocyklowy dobrać do miasta?

Gdy Twój motocykl ma służyć tylko do poruszania się po mieście, odpowiednio jest dobrać do tego dobry kask. W duszne dni dobrze jest poczuć się wygodnie oraz czerpać przyjemność z pokonywanych kilometrów obciążonymi ulicami miast. Szczególnie doskonałym pomysłem są kaski motocyklowe otwarte. Zabezpieczają one dobrze głowę, natomiast umożliwiają znacznie większą dostępność powietrza, co jest ogromnym atutem zwłaszcza w te upalne dni, kiedy stały dostęp do świeżego powietrza jest po prostu nieoceniony.

Kask motocyklowy integralny – dla kogo?

Kask integralny (full face) cechuje się zwartą, prostą bryłą; relatywnie niewielką wagą oraz doskonałym poziomem wygłuszenia – kask jest bardziej cichy od całej reszty. To szczególnie wszechstronny oraz przeważnie wybierany kask motocyklowy, ponieważ z przeznaczeniem może być wykorzystywany do jazdy motocyklem, nakedem, klasykiem, turystykiem oraz motocyklem szosowym. Jest także szczególnie pewnym kaskiem ze względu na jego monolityczną budowę. Kask ten, obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród profesjonalnych motocyklistów, jak również wśród tych, którzy dopiero zaczynają.

Kaski motocyklowe otwarte

Kaski otwarte mają inną formę, jednak ich cechą wspólną jest to, iż nie mają szczęki. Twarz w takich kaskach jest odkryta, oraz chroni ją potencjalnie wizjer. Tego rodzaju kaski są właściwe do jazdy miejskiej, na motocyklach tradycyjnych, typu chopper, cruiser czy cafe-racer. Na takich motocyklach zazwyczaj prowadzi się wolniej, zatem hałas wiatru nie jest aż tak dostrzegalny, jednak również poprawia komfort w ciepłe oraz parne dni.

Kaski motocyklowe szczękowe

Lubiane kaski poprzez motocyklowych turystów. Ich konstrukcja pozwoli w pełni podnieść przyłbicę z wizjerem – pokazując twarz. Rozwiązanie cenione poprzez turystów, jacy bez opuszczania kasku mogą spytać o drogę, zapłacić na stacji benzynowej czy przeciskając się w korku z niewielką szybkością podnieść stopień wentylacji. Kaski szczękowe są niezwykle często cięższe od kasków integralnych ze względu na kolejny proces podnoszenia szczęki, jakiego w integralnych kaskach nie ma – niewątpliwie im droższy kask tymże aparat zrobiony z lżejszych produktów.

Jak wybrać rozmiar kasku motocyklowego?

Dobór kasku motocyklowego o właściwym rozmiarze to podstawa. Nie potrafi być ani za mały, ani za duży, by w trakcie wzmacniania oraz hamowania nie zmieniał własnego miejsca. Jak wybrać rozmiar kasku? Najlepiej rozpocząć od wymierzenia obszaru głowy metrem krawieckim. Możemy poprosić o pomoc inną osobę. Obwód mierzymy w największym miejscu nad uszami. Kask dostosowany na bazie obszaru głowy winien być wygodny. Gdy natomiast pragniemy mieć 100% gwarancji co do rozmiaru, najlepiej udać się na przymiarkę do sklepu stacjonarnego. Dotyczy to szczególnie osób, jakie wybierają własny pierwszy kask motocyklowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *